پنجشنبه, 12/14/1399 - 14:13 saeed
یدالله رحمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان:

در راستای اجرایی شدن طرح کمک‌ مومنانه در استان ایلام حدود ۱۹هزار و‌۵۸۸ محتوای آموزشی برای مدارس صورت گرفت

یدالله رحمتیان در گفت‌وگو با خبرنگار سازمان بسیج فرهنگیان کشور در رابطه روند اجرایی شدن طرح کمک مومنانه در استان ایلام گفت: در راستای اجرایی شدن طرح کمک‌ مومنانه در استان ایلام حدود ۱۹هزار و‌۵۸۸ محتوای آموزشی برای مدارس صورت گرفت. همچنین در بستر اینترنت ۹۳۷ مورد آموزش انجام شد. علاوه بر این در راستای تولید ماسک فرهنگیان بسیجی در این استان ۴ کارگاه تولید ماسک برپا کردند و بیش از هزار نفر از فرهنگیان در طرح غربالگری شرکت کردند.

مسئول بسیج فرهنگیان استان ایلام افزود: همچنین فرهنگیان بسیجی به بیش از یازده هزار دانش‌آموز خدمات آموزشی ارائه کردند. بیش از ۴۴ هزار و ۶۳۴ اقلام معیشتی میان فرهنگیان و دانش‌آموزان توزیع شد. فرهنگیان استان ایلام از طریق ضدعفونی امام در راه مقابله با کرونا تلاش کردند و در این راه ۳هژار و ۳۱۴ فضای آموزشی را ضدعفونی کردند. 

رحمتیان در مورد کمک‌های نقدی به دانش‌آموزان و فرهنگیانی که در نتیجه شیوع کرونا دچار آسیب شدند، تصریح کرد: با همت خیرین بیش از ۶۰۰ میلیون تومان کمک‌های غیرنقدی به فرهنگیان و دانش‌آموزان نیازمند تعلق گرفت. در مجموع بیش از ۳ هزار فرهنگیان جهادگر در قالب گروه‌های جهادی برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند و در راستی طرح کمک‌ مومنانه تلاش کردند.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح پویش لبخند رضایت در این استان اظهار کرد: در قالب طرح پویش لبخند رضایت اقدامات بسیاری مناسب آموزشی در سطح کشور صورت گرفت که استان ایلام هم به تبعیت از آن توانست بیش از ۳۳۷ گوشی و تبلت به ارزش ۹۸۷هزار و ۴۵۰تومان جمع‌آوری شود و به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در سطح استان اهدا شود. همچنین ۸۸۵ بسته معیشتی به ارزش ۲۱۰میلیون و ۵۰۰هزار تومان در میان دانش‌آموزان بی‌بضاعت توزیع شده است.

رحمتیان در ادامه خاطرنشان کرد: هزار و ۷۰۵ بسته لوازم التحریر به ارزش بیش از ۸۵ میلیون تومان بین دانش‌آموزان مناطق محروم صورت گرفته است.البته گوشی‌ها، تبلت‌ها و بسته‌های معیشتی بوده که در سطح روستاها و مناطق محروم توزیع شده است.

مسئول سازمان بسیج فرهنگیان استان ایلام در مورد کمک‌های نقدی فرهنگیان به نیازمندان افزود: کارکنان آموزش و پرورش ۱۰۰ میلیون تومان بسته‌هایی اعم از تعمیرات و خرید لوازم خانگی را ارائه کردند.

صادقی در رابطه با ضرورت تداوم طرح کمک‌ مومنانه یادآور شد: طرح‌هایی از قبیل طرح کمک مومنانه در بلند مدت منجر به نهادینه فرهنگ کمک به یکدیگر می‌شود و در کوتاه مدت باعث دستگیری از نیازمندان خواهد شد.
انتهای پیام/

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)