یکشنبه, 12/03/1399 - 11:22 ilam-admincb
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان با مدیر حوزه علمیه خواهران

بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه در آموزش و پرورش/هم افزایی و نظام مند بودن آموزش و پرورش و حوزه های علمیه

امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با حجت الاسلام محمد احمدی مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام دیدار کرد.

 به گزارش خبرگزاری سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ایلام، امیر مهردادی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در این دیدار  به پیوند عمیق میان حوزه و آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت:  امروز حضور روحانیت در مدارس و آموزش و پرورش نه یک ضرورت صنفی، بلکه ضرورتی آرمانی و دینی است.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام  افزود:تعامل سه ضلع آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه اهمیت زیادی دارد. این تعامل باید با حفظ جایگاهها و حریم ها هم افزا و نظام مند باشد.

   امیر مهردادی بر آمادگی آموزش و پرورش استان در بهره‌گیری از ظرفیت حوزه‌های علمیه تاکید کرد و گفت: تربیت نیروی انسانی اهمیت زیادی دارد. باید در این بخش تحول بزرگی رقم بخورد. در دانشگاه فرهنگیان و حوزه علمیه  باید دوره های مناسب برای معلمان تعریف شود و نظام پژوهشی متناسب با نیازهای جدید تدوین شود.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام  تعامل میان حوزه و آموزش و پرورش راسازنده و دارای اهمیت دانست و گفت: رسالت روحانیت ایجاب می کند در تعالی و اعتلای آموزش و پرورش  که سکانداری تعلیم و تربیت معلم و دانش آموز را برعهده دارد، سهیم باشند.

   حجت الاسلام محمد احمدی هم با ابراز خرسندی از این دیدار صمیمانه به تلاش دشمن در شبهه افکنی بین مردم و به ویژه جوانان اشاره­ کرد و گفت: هدف دشمنان از ایجاد شبهه، متزلزل ساختن اعتقادات مردم به ویژه نسل جوان است و در این زمینه مبلغان موظف­ اند با استدلالات صحیح، پاسخگوی شبهات باشند.

   مدیر حوزه علمیه خواهران استان ایلام، تلاش بانوان مبلغه را تلاشی جهادی عنوان­ کرد و یادآور شد: مدارس علمیه خواهران استان دارای ظرفیت خوبی در امر تبلیغ هستند و رویکرد مدیریت استان در این زمینه، همواره توجه جدی به ارتقاء سطح علمی و مهارتی مبلغان بوده است تا بتوانند در ترویج و تعمیق باورهای دینی در بین مردم، حضوری تاثیرگذار داشته باشند.

برچسب
مطالب مرتبط

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)