شنبه, 09/01/1399 - 10:06 ilam-admincb
سردار شاکرمی :

اجرای طرح هر خانه یک پایگاه سلامت در استان ایلام

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) ایلام گفت: طرح هر خانه یک پایگاه سلامت با اهداف کوتاه و میان مدت با بهره گیری از توان و ظرفیت بسیج مردمی در دستور کار اجراست.

بنا به نقل از خبرگزاری بسیج، سردار جمال شاکرمی روز پنجشنبه در جلسه ستاد استانی کرونا اظهار داشت: این طرح به نام شهید سلیمانی نامگذاری و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است.

وی در تشریح طرح بهداشتی هر خانه یک پایگاه سلامت توضیح داد: مردم در این طرح با استفاده از نیروهای بسیجی میزان آگاهی و اشراف ساکنان محلات به ویروس کرونا، راه های پیشگیری، درمان و قرنطینه را فرا می گیرند.

فرمانده سپاه امیرالمونین (ع) ایلام یادآور شد: باتوجه به اینکه کرونا یک بحران چندوجهی است که همه ابعاد جامعه را در برگرفته است، برای مهار و مدیریت این ویروس باید از روش های نوین استفاده کرد.

سردار شاکرمی افزود: تاکنون اقدامات قبل از شیوع علائم بالینی ویروس در فرد بیمار و اقدامات درمانی پس از ترخیص کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: اما لزوم اجرای کمی و کیفی طرح هر خانه یک پایگاه سلامت نیازمند مواردی چون افزایش سطح مشارکت عامه مردم و بسیج همگانی، رهگیری و رصد فعال بیماران و افزایش همکاری های بین بخشی دستگاه های مختلف است. 

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) ایلام در مورد اهداف کوتاه و میان مدت تخصصی این طرح گفت: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با افزایش پروتکل های بهداشتی در ماه اول اجرا به ۸۰ درصد و در سه ماه به ۹۰ درصد، کاهش بستری ها به میزان ۳۰ درصد در ماه اول و ۵۰ درصد در سه ماه، کاهش فوتی ها در ماه اول به ۱۰ درصد و ۴۰ درصد در سه ماه، پوشش حمایتی از گروه های در معرض خطر به ۵۰ درصد در ماه اول و ۹۰ درصد در سه ماه از اهداف تخصصی این طرح است.

برچسب
مطالب مرتبط