چهارشنبه, 08/14/1399 - 10:22 ilam-admincb
به مناسبت 13آبان روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

دیدار مدیرکل و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام

در سالروز 13 آبان روز استکبار ستیزی و تسخیر لانه جاسوسی امریکا و روز دانش آموز، مدیرکل آموزش و پرورش به همراه شورای معاونین اداره کل اموزش و پرورش و مسئول بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کردند

در سالروز 13 آبان روز استکبار ستیزی و تسخیر لانه جاسوسی امریکا و روز دانش آموز، مدیرکل آموزش و پرورش به همراه شورای معاونین اداره کل اموزش و پرورش و مسئول بسیج دانش آموزی و بسیج فرهنگیان  با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام دیدار کردند.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام ، در این دیدار که جمعی از فرهنگیان و دانش آموزان نیز حضور داشتند، حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تبریک هفته وحدت و میلاد سراسر نور پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت یوم الله 13 آبان از دفاع مقدس به عنوان نمایش دادن استعداد نهفته دانش آموزان یاد کرد و گفت: این قشر به راحتی توانمندی های خود را در جنگ نشان داد که الگوی آنها شهید فهمیده بود که در تاریخ ماندگار شد و به عنوان یک الگوی واقعی معرفی گردید.

حجت الاسلام کریمی تبار افزود: شهدای دانش آموزی همچون شهید جرایه نمونه دیگری از شهدای دانش آموز است که دشمن متناسب با همین برنامه ریزی می کند اما وقتی توان مقابله با این جوان و نوجوان را ندارد با اظهارنظرهای تفرقه افکنی و اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام ( ص) سعی در ایجاد شکاف در بین مسلمانان را دارد که می بایست دراین راه هوشیار بود و نقشه های شوم آنان را با وحدت و اتحاد نقش بر آب کرد.

   امام جمعه ایلام یادآور شد: بیانه گام دوم انقلاب اسلامی یک رسالت سنگینی را ایجاد کرده است و وظایف ما را مشخص نموده و در این راه باید نیروهایی را تربیت کنیم که کادر حکومت جهانی حضرت ولیعصر (عج) باشند  و باید با این نگاه کار شود.

نماینده ولی فقیه در استان با قدردانی از ابتکار آموزش و پرورش در برگزاری این جلسه با حضور جمعی از فرهنگیان و نخبگان ابراز امیدواری کرد نظام آموزش و پرورش بر اساس رسالت خود در تربیت فرزندان این مرز و بوم راه مقدس خود را ادامه دهد.

رضا زینی وند مقدم مدیرکل آموزش و پرورش هم با تبریک ولادت باسعادت میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشتیوم الله 13 آبان گفت: مسئولیت و رسالت ما به عنوان متولیان تعلیم و تربیت بسیارسنگین و دشوار است و در این راه می کوشیم تا دانش آموزانی را در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی تربیت کنیم.

   مدیرکل آموزش و پرورش استان به وقایع سرنوشت ساز روزهای 13 آبان در سه مقطع تاریخی پرداخت و گفت: مقاومت و شکیبایی ملت ایران در همه ی این حوادث ستودنی بود و وقایع بسیار شیرین بعد از انقلاب که همان بشارت و تحقق وعده ی الهی بود همه به تأسی از قرآن کریم و پیامبر مکرم اسلام (ص) و ائمه اطهار بوده است.

وی افزود: امروز ما در شرایط بسیار سخت و دشواری قرار داریم اما همان راه و همان هدف و مسیر با بصیرت و شجاعت و صلابت توسط خلف صالح حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری در حال تداوم هست و فرمایشات معظم له و خطاب قرار دادن ایشان به جوانان و نوجوانان هستند.

زینی وند مقدم ادامه داد: بیانیه گام دوم انقلاب فصل الخطاب می باشد و این مسئولیت ما را به عنوان متولیان تعلیم و تربیت بسیار سنگین می کند که امیدواریم با هدایت های مقام معظم رهبری و ارشادات امامان جمعه و با تلاش و کوشش شبانه روزی فرهنگیان فرهیخته  بتوانیم بخشی از دغدغه های معظم له را محقق کنیم.

   در این دیدار یکی از دانش آموزان به مناسب این روز با نثار گل به نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در سخنانی به وظیفه دانش آموز و تبعیت از مقام عظمای ولایت و نیز عهد و پیمان با آرمان های نظام مقدس جمهموری اسلامی پرداخت.

 

برچسب
مطالب مرتبط