شماره مطلب: 18503
فاکس نیوز؛

پیام جسورانه ایران به دونالد ترامپ

«ما قرباني تجاوز ناجوانمردانه هستيم و از هيچ‌کس براي تقويت نيروهاي مسلح و ساخت موشک و هواپيما اجازه نخواهيم گرفت...»

پایگاه خبری شبکه فاکس نیوز (Fox News) با انتشار گزارشی به انعکاس اظهارات  اخیر حسن روحانی در رابطه با آمریکا پرداخته و آن را پیامی جسورانه از سوی ایران به دونالد ترامپ خوانده است.

 

در این گزارش که تحت عنوان "ایران می گوید از کسی برای تقویت و پیشرفت نظامی خود اجازه نخواهد گرفت" منتشر شده است، می خوانیم؛

«حسن روحانی رئیس جمهور ایران در اظهارات روز شنبه خود، که پیامی جسورانه به دونالد ترامگ به نظر می رسد، عنوان کرد که تهران از هیچ کس برای ساخت موشک اجازه نخواهد گرفت.

 

روحانی در مراسمی که برخی از جنگ افزارهای ساخت ایران در آن به نمایش گذاشته شده بود، عنوان کرد: "ما همواره اعلام کرده‌ايم که تقويت بنيه دفاعي نيروهاي مسلح ايران، تنها براي دفاع از کشور است و هيچ وقت عليه کشور ديگري به‌کار گرفته نخواهد شد زيرا ما قرباني تجاوز ناجوانمردانه هستيم و از هيچ‌کس براي تقويت نيروهاي مسلح و ساخت موشک و هواپيما اجازه نخواهيم گرفت. "

 

او همچنین گفت: "ايران هيچگاه قصد تجاوزگري نداشته، ندارد و نخواهد داشت اما درعين‌حال صلح، جاده يکطرفه‌اي نيست که اگر تصميم گرفتيم، صلح‌خواه باشيم، طرف مقابل هم بخواهد صلح‌خواه باشد؛ بنابراین بايد همواره مراقبت و هوشياري وجود داشته باشد."

 

اظهارات روحانی یک هفته پس از آن صورت می پذیرد که آمریکا نزدیک به 60 موشک تام هاک را به یک پایگاه هوایی در سوریه شلیک کرد که جنگنده های رژیم بشار اسد از آن پایگاه حملات خود را انجام می دادند. روحانی این اقدام آمریکا را نقض آشکار حاکمیت سوریه خوانده بود.»

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.