شنبه, 11/21/1396 - 16:12 ilam-admincb

بیانیه سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام جهت شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ماه1396

انقلاب اسلامی با عزم، ایمان و نیروی انقلابی ملت ایران حول ولایت و رهبری امام‌خمینی(ره) در 22 بهمن 57 طومار رژیم شاهنشاهی را در هم پیچید و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای دست یابی به اهداف و آرمان‌های متعالی خود رقم زد. فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، فرصتی است تا دستاوردهای این انقلاب بزرگ مورد ارزیابی قرار گیرد. انقلابی که بدون اغراق می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین پدیده قرن یاد کرد.

انقلاب اسلامی با عزم، ایمان و نیروی انقلابی ملت ایران حول ولایت و رهبری امام‌خمینی(ره) در 22 بهمن 57 طومار رژیم شاهنشاهی را در هم پیچید و تأسیس نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای دست یابی به اهداف و آرمان‌های متعالی خود رقم زد. فرا رسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، فرصتی است تا دستاوردهای این انقلاب بزرگ مورد ارزیابی قرار گیرد. انقلابی که بدون اغراق می‌توان از آن به عنوان بزرگ‌ترین پدیده قرن  یاد کرد.فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت باعث پیروزی های مستمر در انقلاب و  در تمامی بزنگاههای تاریخی پس از آن به خصوص دوران دفاع مقدس شد .در هشت سال دفاع مقدس رزمندگان اسلام با روحیه ی شهادت طلبانه و با ایثار جان خود در جنگ علیه دشمن پیروز شدند.در شرایط سخت پس از جنگ نیز با همین روحیه ایثار و جهاد  به  سازندگی خرابی های جنگ پرداختیم و سپس در سالهای تحریمهای  ظالمانه دول استکباری، ملت ما ثابت کردند که رسم ایثار و صبر و وفاداری به انقلاب و رهبری آن را از خمینی کبیر خوب آموخته اند و به این راحتی ها دست از نظامی که به سختی آن را به دست آورده اند نخواهند کشید. مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، احیاء اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ ایثار و فداکاری وجهاد و ولایتمداری است و  در این برهه حساس نیز که دشمن چندین سال است با تمام توانش حمله و تک اقتصادی به کشور عزیزمان را  شروع کرده است ،ما بسیجیان و دست اندرکاران عرصه کار و تولید تنها راه مبارزه با این حمله ناجوانمردانه را همانطور که مقام معظم رهبری بارها تأکید کرده اند،  پاتک اقتصاد مقاومتی  و جهاد در راه تحقق این امر می دانیم و اعتقاد داریم که این انقلاب بزرگ و گفتمان آن ظرفیت و استعداد پاسخگویی به تمامی چالش‌ها و معضلات تاریخ معاصر و برون رفت از مشکلات اقتصادی کنونی را دارد و در این انقلاب بن بستی وجود ندارد و  می تواند پاسخی مناسب و  خنثی کننده به رفتارهای خصومت‌آمیز دولتمردان آمریکایی و اذنابشان به خصوص به عملکرد خارج از حیطه عقل و خرد و ادب و متضاد با حقوق بین‌الملل رئیس جمهور جدید آمریکا بدهد .گرچه اعتقاد داریم که با توجه به ضرب المثل« عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد» با رفتارهای احمقانه ترامپ فلسفه تأکید مکرر مقام معظم رهبری برغیرقابل اعتمادبودن دولتمردان آمریکا،بیش از پیش روشن و باعث اتحاد هرچه بیشتر در جامعه  و کمک به فهم درست ازانقلاب اسلامی و تبیین ابعاد انقلابی‌گری در شرایط فعلی  و لزوم هوشیاری و حفظ آمادگی در برابر توطئه‌های دشمنان شده است .اکنون انقلاب اسلامی، در حالی وارد چهلمین سال پیروزی خود می‌شود که وعده الهی بنیانگذار کبیر انقلاب مبنی بر پیروزی ملت‌های مظلوم و مستضعف  بر استکبار جهانی و اذنابشان  در حال تحقق است . پیروزیهای محور مقاومت بر سرسپردگان به جریان سفاک و از هرگونه ایمان و رحم و معنویت تهی وهابیت تکفیری در سوریه و یمن نمونه ای از این پیروزیهاست.

در دهه خجسته فجر امسال نیز ،سازمان بسیج فرهنگیان سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام  به نوبه خود ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به  مقام معظم رهبری ،مردم ایران و همه آزادگان جهان و نثار خالص‌ترین درودها به ارواح طیبه شهیدان انقلاب اسلامی و روح پرفتوح بنیان‌گذار انقلاب  اسلامی از همه ملت سرافراز ایران اسلامی  به ویژه فرهنگیان جهت مشارکت پرشور و فعالانه در  راهپیمایی 22 بهمن ماه 96 در استان و سراسر کشور  و  تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل عظیم الشان (ره) و شهدای گران‌قدر پیمانی دوباره با رهبر معظم انقلاب اسلامی و نمایش عزم و غرور ایرانیان به جهان، دعوت به عمل می‌آورد. امیدواریم حضور حماسی و پرشور خوددر این روز، عزم ملت‌های مظلوم و مستضعف جهان  برای اهتزاز پرچم اسلام و آزادگی و آزادی در سراسر گیتی را محکمتر ساخته و نور امید را در دل آنان بتابد.آمین

وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ (سوره قصص آیه 83)

برچسب
مطالب مرتبط